منوی دسته بندی

مشاوره سئو برای بهینه سازی سایت

مشاوره سئو سایت چیست

در دنیای امروز داشتن یک وب سایت برای کسب و کار کمک بسیاری می‌کند و این دانش سئو است که باعث رشد وب سایت و دیده شدن آن میشود. اما سئو دیگر فقط چند تکنیک ساده نیست بلکه امروزه شاهدیم که هرلحظه تکنیک جدیدی به آن اضافه می‌شود که حتی ممکن است تکنیک های قبلی را نیز نقض کند! پس چه باید کرد؟
پاسخ من به این سوال استفاده از یک مشاور سئو سایت است. برای داشتن یک برنامه ریزی دقیق سر و سامان دادن به کاری که می خواهید انجام بدهید و برنامه ریزی کردن برای پیش بردن کار ها، قطعاً به یک مشاوره سئو سایت نیاز دارید.


مشاور سئو چیست؟


اگر به تازگی کسب و کاری را شروع کرده اید و برای آن یک سایت راه اندازی کرده اید یا اگر مدت هاست که وب سایت خود را راه اندازی کردید اما به آن نتیجه مطلوب که مورد نظر شما بوده نرسیده‌اید، قطعاً نیاز شما یک مشاوره صحیح است. اما مشاور سئو چیست و یا مشاور سئو به چه کسی گفته می شود؟
مشاور سئو فرد یا گروهی است که باعث بهینه سازی سایت شما و افزایش رتبه آن در موتورهای جستجو می شود.
به عنوان مثال شما یک فروشگاه دارید که در آن موارد زیر را عرضه می کنید که شامل گوشی لپ تاپ و سایر خدمات الکترونیک است. شما میخواهید وقتی کاربری در موتورهای جستجو کلمه خرید لپ تاپ را وارد می‌کند، وب سایت شما را ببیند؛ روی آن کلیک کرده و تبدیل به یک مشتری برای فروشگاه شما شود. این کاری است که برای آن دقیقا نیاز به مشاوره سئو سایت دارید.

مشاوره سئو کیست و چه کار میکند؟

حال که دانستیم مشاور سئو چیست میخواهیم به این بپردازیم که مشاوره سئو کیست و چه کار می کند. مشاور سئو کسی است با تخصص و تجربه بالا در زمینه سئو سایت، که با در نظر گرفتن اهداف شما از سئو سایت، ترافیک سایت شما را افزایش می‌دهد و باعث بهبود رتبه بندی شما در موتورهای جستجو خواهد شد. همچنین در نتیجه‌ باعث افزایش مشتری برای کسب و کار شما می شود.
یک مشاور سئو کارهای زیر را انجام میدهد:

۱_شناسایی اهداف شما از انجام مشاوره سئو

این وظیفه که همان قدم اول در انجام مشاوره سئو است شامل درک اهداف شما از انجام سئو برای سایت خود است. به عنوان مثال اگر سایت شما در زمینه تلفن های همراه فعالیت میکند پس هدفتان ارائه خدمات موبایل شامل خرید و فروش، تعمیرات و لوازم جانبی و حتی شاید تعمیرات تلفن همراه است. برای اینکار نیاز دارید وبسایت شما به طرز شایسته ای، بهینه سازی شود.

۲_پیدا کردن کلمات کلیدی

مهم است که مشاور سئو سایت بداند کاربران با چه کلمات کلیدی خدماتی که شما در سایت خود ارایه میدهید را جستجو میکند. برای پیدا کردن هدف جستجو کاربر ،خواندن این مطلب به شما کمک میکند. به عنوان مثال اگر ارایه خدمات شما، در زمینه موبایل باشد این ها کلمات کلیدی هستند: خرید موبایل، موبایل ارزان، تعمیر گوشی تلفن همراه.

۳_بهینه سازی و سئو سایت

بهبود رتبه سایت و بهینه سازی آن برای موتورهای جستجو با انجام فعالیت هایی چون تولید محتوا، لینک سازی صحیح و کاربردی، گرافیک سایت و بی شمار اصول و قوائد دیگر اتفاق می افتد.

۴_کسب جایگاه بالا در گوگل

یک مشاور سئو سایت خوب، به دیده شدن سایت شما در میان انبوه رقبایتان، کمک میکند. هرچه جایگاه شما در گوگل بالا تر باشد، برایتان سودمندتر است.

۵_جذب کاربر و ماندگاری در سایت

هر زمان که کاربری با یکی از صفحات سایت شما که متناسب با هدف جستجویش باشند برخورد میکند، مدت زمانی را صرف مطالعه آن صفحه خواهد کرد . حالا هر چقدر مطالب شما مفید تر، به روز تر، قابل اعتماد تر و گرافیک صفحه شما بهتر و زیباتر باشد، در کنار بیشمار عامل موثر دیگر مثل لینک سازی، باعث میشود کاربر بیشتر در سایت شما بماند و این، یک برتری برای شما نسبت به رقبایتان است. حالا اگر کاربر، سایت شما را با کیفیت و مناسب بداند، تبدیل به مشتری دائمی خواهد شد که دقیقا هدف مشاور سئو و همچنین خود شما است.

وظایف مشاوره سئو

مشاور سئو سایت به صورت مستقیم برای شما کاری انجام نمی‌دهد اما راهنمایی ها و برنامه جامع بهینه سازی او باعث میشود به اهدافتان برسید.
مشاوره سئو فرایند بسیار دشواری است و کسی که خود را مشاور سئو مینامد باید مهارت ها زیادی داشته باشد، مهارت هایی که گاهی بسیار پیچیده هستند مثلا آشنایی با الگوریتم گوگل و نحوه رتبه دهی آن، لینک سازی، یافتن کلمات کلیدی توانایی آنالیز و تجزیه و تحلیل. وظایف مشاور سئو عبارتند از

۱_مدیدیت بودجه

۲_آشنایی با حوزه کسب و کار شما، محصولات، مشتری ها و رقیب ها

۳_بهینه سازی سایت

۴_بررسی خطاهای گوگل و اصلاح آنها

۵_نظارت بر تولید محتوای کاربردی

سوالاتی که باید از مشاوره سئو بپرسید

در لیست زیر قصد داریم برای شما چند نمونه از سوالاتی را که باید از مشاوره های خود بپرسید، بررسی کنیم.


۱_امکان دارد نمونه کارهایی را که قبلاً در این زمینه انجام داده به شما نشان بدهید؟ در اصل این مورد مانند کارنامه است و با بررسی کردن آن می توانید نتایج خوبی به دست بیاورید.

۲_امکان دارد افرادی را که به آنها مشاوره سئو داده اید به من معرفی کنید؟ با این کار می توانید نظرات افرادی را که قبلاً با مشاور سئو مورد نظر شما کار کردند، بدانید.
۳_چقدر تجربه دارید؟ به عبارتی بحث آزمون و خطاست. مشاور سئو هرچقدر تجربه بالایی در این زمینه داشته باشد، شما بهتر به نتیجه می رسید.

۴_اطلاعات شما از شهر یا کشور من، چقدر است؟ این مورد به طور غیر مستقیم روی درک نیاز کاربر و در نتیجه پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب تر تاثیر گذار است.

هزینه مشاوره سئو

هزینه دقیق خدمات مشاوره را نمیتوان تعیین کرد زیرا به عوامل بسیاری بستگی دارد. به طور کلی نمیتوان برای تمام وبسایت ها، یک هزینه واحد درنظر گرفت.
مثلا سئو یک سایت فروشگاهی، تفاوت زیادی با مشاوره سئو برای یک شرکت بین المللی دارد. عامل دیگر موثر در این زمینه، با تجربه و به نام بودن تیم مشاوره سئویی است که انتخاب می‌کنید.

کلام آخر

مشاوره سئو، یک نظم دهنده و هدایت کننده است. فرد یا گروهی که با اطمینان به آنها میتوانید مطمئن باشید کارها روند بهتری دارند و همه چیز روی اصول است.

سمانه عزیزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *