منوی دسته بندی

معرفی ابزارهای حرفه ای سئو رایگان

ابزار سئو

رسیدن به رتبه‌های بالا در گوگل، سخت است و در آن جایگاه ماندن، سخت‌تر. معرفی ابزار‌های حرفه‌ای سئو رایگان، به شما امکان می‌دهد تا سایت خود را زیر نظر داشته باشید و با دسترسی‌های گسترده‌ای که در اختیارتان می‌گذارد، تحلیل و بررسی‌های لازم را انجام دهید. با معرفی ابزار‌های حرفه‌ای سئو رایگان، کنترل همه چیز در دست شماست!

۱_Google analystics گوگل آنالیز

با استفاده از این ابزار، همه چیز را در مورد بازدیدکنندگان وبستایتتان بدانید.
مواردی که این ابزار بررسی می‌کند شامل موارد زیر هستند:
1_Real time
در این بخش می‌توانید ببینید که همین حالا، چند نفر در سایت شما هستند و چه کاری می‌کنند. به شما نشان می‌دهد، کاربران از چه طریقی وارد سایت شما شدند و چه صفحاتی را مشاهده کردند.
2_Audience
این قسمت برای کسب اطلاعات در مورد مخاطبانتان است. اینکه در چه رده سنی قرار دارند، جنسیت، علاقه‌مندی‌هایشان و میزان ماندن در سایت.
3_Conversions
به معنای نرخ تبدیل است و به بیان ساده نشان می‌دهد چند درصد از بازدیدکنندگان، به مشتری سایت شما تبدیل شدند. برای اینکه بدانید چگونه باید هدف کاربر از جستجو را درک کرد، این مطلب را مطالعه کنید.
4_Aquisition
چگونگی ورود کاربر به سایت شما را معلوم می‌کند. متوجه می‌شوید ترافیک ورودی شما از چه راه‌هایی است.
این ابزار، یکی از گسترده‌ترین ابزار‌های گوگل به شمار می‌رود و تشریح تمامی بخش‌های آن، به صحافی یک جلد کتاب شبیه است.

۲_Google PageSpeed Insights

در سال‌های اولی که سئو مطرح شد، هیچ سئوکار و حتی خود گوگل هم اهمیت چندانی به سرعت سایت‌ها نمی‌داد. اما حالا اینطور نیست و خیلی فرق دارد. گوگل به طور واضح بیان می‌کند که سرعت بارگذاری سایت در رتبه‌بندی سایت‌ها استفاده می‌شود.
با شناخت و معرفی ابزار‌های حرفه‌ای سئو رایگانی مانند Google PageSpeed Insights سرعت بارگذاری صفحات خود را چک کنید. این ابزار قابلیت بررسی سرعت شما برای لپتاپ و موبایل را دارد. استفاده
از آن بسیار ساده است. پس از آنکه آدرس سایت خود را وارد کردید؛ صفحه نتایج، اطلاعات مورد نیاز را به شما نمایش خواهد داد.
نکته طلایی: به یاد داشته باشید که اگر می‌خواهید به رتبه‌های بالای گوگل برسید، سرعت سایت خود را هم برای لپ تاپ و هم برای موبایل بررسی کنید تا برای هر دو دستگاه رتبه بالایی داشته باشید.

۳_Similar Web

در حالیکه حواستان به سئو سایتتان است و دائم عملکرد آن را بررسی می‌کنید، باید حواستان به سایت‌های رقیب هم باشد. در میان معرفی ابزار‌های حرفه‌ای سئو رایگان، similar web ابزاری است که به کمکتان می‌آید.
ابزار SimilarWeb نه تنها ابزاری رایگان برای انجام چنین کاری است، بلکه استفاده از آن نیز، بسیار ساده و آسان است.
لیست زیر نمونه‌ای از کار‌هایی است که این ابزار انجام می‌دهد:  
۱_بررسی ترافیک رقبا

۲_مطلع شدن از رتبه صفحات آن‌ها

۳_چقدر ingagement دارند

اطلاعات بسیار زیادی به وسیله این ابزار به دست می‌آید، پس سعی کنید صفحه نتایج را به دقت و با جزئیات بررسی کنید چون این داده‌ها برای بهبود سئو سایتتان ضروری و مهم هستند.

لینک های مرتبط:

الگوریتم فلوریدا گوگل

سمانه عزیزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *